Sāksies nodarbību cikls “Latgales jaunuves krekla šūšanas darbnīca”

1.jūlijā pl.18.00 projekta “Visi kopā vasarā!” ietvaros notiks pirmā nodarbība ciklā “Latgales jaunuves krekla šūšanas darbnīca”. Atašienes bibliotēkā to vadīs tautas tērpa darināšanas meistare Aina Ļebedeva.

Nodarbībās secīgi tiks izstāstīts par krekla rašanās vēsturi un darināšanas secību. Dalībnieki iemācīsies noņemt mērus un piegriezt kreklu sašūt un izšūt. Laikā starp nodarbībām būs mājasdarbs - krekla pirmapstrāde – sašūšana, malu apstrāde, izšūšana. Nodarbībās meistares vadībā apgūs dažādus rokdarbu veidus un paņēmienus. Tāpat caur folkloru, latgalisko dzīvesziņu un viedo sievu dzīves pieredzi būs iespēja iepazīties ar Latgales sieviešu gudrībām un pieredzi ģimenes stiprināšanā.

Kopumā plānotas 4 nodarbības. Par turpmāku darbnīcas norises laiku dalībnieki vienosies pirmajā nodarbībā.  Pieteikšanās un papildus info - zvanot pa tālruņa numuru 28323515.

Projektu “Visi kopā vasarā!” īsteno biedrība “Lauku partnerība Sēlija”, sadarbojoties ar dažādām Jēkabpils novada organizācijām. Projekta ietvaros visas vasaras garumā Jēkabpils novadā notiek dažādas aktivitātes ģimenēm ar bērniem. Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.