Kalniņu ģimene realizē LEADER projektu uzņēmumā SIA „STIRNA”, izveidojot atpūtas māju “STIRNA”

Projekta „ Droša atpūta dabā ģimenei ar bērniem” īstenošanas mērķis - atjaunot, labiekārtot un paplašināt drošu atpūtas vietu ģimenēm ar bērniem.

2005 gadā būvētā pirts ēka ar noliktavu, bija nolietojusies. Tika meklēts risinājums, lai atjaunotu vēl pietiekoši  labā stāvoklī  esošas ēkas un izveidot drošu atpūtas vietu ģimenei ar bērniem. Tika pieņemts lēmums iesniegt projektu biedrības “Lauku partnerība Sēlija” izsludinātajā Leader atbalsta projektu konkursā. Projekts tika apstiprināts un to realizējot tika veikti sekojoši darbi:

  • teritorijas labiekārtošana,

  • ēku lubiņu jumtu nomaiņa,

  • iekštelpu renovāciju,

  • uzstādīts jauns apkures kamīns un pirts krāsns,

  • bērniem  izbūvēts  rotaļu laukums, volejbola laukums pieaugušajiem,

  • iztīrīti dīķi, tos padziļinot un iepludinot tajos smiltis, lai mazināta māla lipīgumu,

  • izveidota baskāju taka, kas ir neatņemama sastāvdaļa bērnu ceļojumam pa lauku apvidu,

  • iegādāti divi SUP dēļi,

  • izbūvēti galdi ar soliņiem un pie kuriem atrodas grils un kūpinātava,

  • uzbūvēta guļbūves nojume, kas ļauj nosnausties diendusu.

 

Atpūtas māju "STIRNA" ieskauj meži un dīķi, kā arī blakus atrodas dabas parks Laukezers (9 km) un Baļotes ezers (10 km). Tās ir tonnas skābekļa (Latvijas koki augšanas laikā saražo 13 reižu vairāk skābekļa, nekā valsts iedzīvotājiem būtu nepieciešams) kristāldzidrā gaisā, dīķi un ezeri, savvaļas dzīvnieki, kā arī pasakainas meža takas, zilas debesis un nebeidzami piedzīvojumi harmonijā ar dabu. 

Mūsu teritorijā Jūs varat sastapt diženo stirnu, viltīgo lapsu, bezbēdīgo cilpotāju - zaķi, pīles un citas mazās radībiņas. 

“STIRNA'' atrodas tikai 5 km attālumā no mājīgās Jēkabpils pilsētas. 

Pie mums Jūs varat izbaudīt tvaika pirti un karsto kublu, lai atveseļotu savu ķermeni un mazinātu stresu, laiski gulšņāt šūpuļtīklā un iegrimt brīnišķīgās dabas ainavās. 

Bērniem ir paredzēts rotaļu laukums, bet tiem, kas vēlas izkustēties - ir iespēja uzspēlēt volejbolu. 

Ja Jūs nekad neesat braucis ar SUP dēli - ir īstais laiks, lai to izmēģinātu! Izpētiet visus dīķus (4) kā jūrnieks, atklājot neatzīmētas zemes! 

Vakarā Jūs varat iekurināt ugunskuru un pagatavot garšīgākos ēdienus no savas recepšu kolekcijas gan uz grilla, gan kūpinātavā. 

Jums ir suns? Ņemiet to līdzi! Savvaļas plašumi ir labāki kā mīkstākais dīvāns un cik daudz čiekuru, koku un jaunu smaržu! “STIRNA" atrodas noslēgtā vietā, tāpēc šeit vienmēr ir kluss un drošs - tikai Jums un Jūsu ģimenei. 

Brīnišķīga idille, kur atpūtināt ķermeni un veldzēt dvēseli. 

Ja esat aizmirsis kaut ko iegādāties, neuztraucieties - neliels veikals "Aibe" atrodas 2,4 km attālumā no atpūtas mājas "STIRNA". Ciemojaties kopā ar ģimeni un bērniem, draugiem un mīļajiem, jo atpūtas nams ir paredzēts harmoniskais atpūtai pie dabas līdz 10 cilvēku lielām kompānijām. 

Atpūtas nams "STIRNA" vienmēr ir atvērts pozitīvām emocijām, priekam un atpūtai!

SIA „STIRNA” realizēts projekts “Droša atpūta dabā ģimenei ar bērniem“ (projekta numurs: 2019/AL24/6/A019.21.01/2). Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma 19.2. „Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes 19.2.1. „Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas” ietvaros.

Kopējās projekta izmaksas ir 48467.08 EUR ar publiskā finansējuma daļu 33926.95 EUR un privātā finansējuma daļu 14540.13 EUR.

Uz tikšanos!

Sia “STIRNA” sociālo tīklu profili:
1.Facebook -  https://www.facebook.com/pg/stirnumaja
2.Instagram -  https://www.instagram.com/stirnumaja

Informāciju sagatavoja: Kalvis Kalniņš

               

 


 

 

  Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests